Komedia Posejdona

Kolejna część zabawnego komiksu opartego na mitologii. 

Tytuł: Mali bogowie. Komedia Posejdona. 

IMG_20220427_150921

Autorzy: Cazenove, Larbier

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: 3+. Krótkie i wesołe historyjki mogą zainteresować już maluchy. Dla nastolatków może być to forma uzupełnienia wiedzy mitologicznej.

O czym: Na ten album składają się krótkie historyjki o greckich bogach z czasów kiedy jeszcze byli małymi dziećmi. To znaczy większość z nich była małymi dziećmi. Historyki nie odwzorowują ściśle mitów, raczej powstają trochę na ich podstawie. I nie są też ze sobą zbytnio powiązane, jednak niektóre można ułożyć w dłuższą przygodę. W tomie czwartym – poza tym, że Taurusek w dalszym ciągu szuka sowich mocy, możemy też przyjrzeć się bitwie o Troję, z Afrodytą uczyć się gotowania, z Ateną – dowodzenia armią, a z Odyseuszem pożeglujemy po morzach i oceanach.

Plusy: Dużo humoru, zabawne ilustracje i ciekawe historyjki sprawiają, że komiks wciąga. Czytelna czcionka i fakt, że komiks składa się z oddzielnych krótkich historii, sprawia, że może to być dobry wybór, dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać (Dlaczego? Pisałam tutaj.)

Komiks wydaje mi się też idealnym sposobem na zapoznanie dzieci z wątkami z mitologii, które później przeplatają się w programie zarówno historii jak i języka polskiego. Co prawda mity są trochę poprzekręcane, czasem dodane są wymyślone informacje, ale jednak czytając dziecko zapoznaje się z imionami bogów i mitologicznych stworzeń, z nazwami miejsc i tytułami mitów.

Minusy: Jeśli ktoś uważa, że dzieciom można namieszać w głowie przedstawiając im nie do końca ściśle historie mitologiczne, to pewnie nie będzie to komiks dla niego.

IMG_20220427_150933 IMG_20220427_150944 IMG_20220427_150938 IMG_20220427_150949