Czytamy o dzieciach

Lista opublikowanych wpisów
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń

czytamy-o-dzieciach

Jeśli chcesz dołączyć do wyzwania, zapoznaj się z zasadami i zaprszam :)

Ponieważ mój blog w dużej mierze obraca się wokół tematyki dziecięcej, a projekty książkowe tak dobrze mi idą (no niech mnie ktoś pochwali!), postanowiłam zorganizować swoje własne blogowe wyzwanie książkowe.
Tym razem nie będą to jednak książki dla dzieci, a książki o dzieciach. Bo my jako rodzice nieustannie się dokształcamy. Każdy na swój sposób. Często przy użyciu książek. A ponieważ wszelkiej maści poradników o wychowaniu jest coraz więcej, warto może czytać i polecać te, które są sprawdzone i dobre. Niestety i na tym polu, tak jak w literaturze dla dzieci, natknąć można się na perełki i na – powiem to łagodnie – kupę.

A że właśnie zaczynamy nowy rok – 2015 (jakby ktoś jeszcze nie zauważył), a każdy rok, jak wiadomo ma 12 miesięcy, to postanowiłam sobie w tym roku zrecenzować 12 książek poświęconych dzieciom. Głównie będą to książki o wychowaniu i edukacji, ale być może – nie tylko.
A teraz konkrety – zasady udziału w projekcie
 1) Zapraszam do wyzwania wszystkich, którzy prowadzą bloga i czytają poradniki dla rodziców
2) Na projekt złoży się 12 wpisów poświęconych książkom o dzieciach publikowanych 30. dnia każdego miesiąca (w lutym 28.) 
3) Ucieszę się bardzo jeśli w Waszych wpisach też pojawi się moje, jakże zgrabne logo (patrzcie poniżej)
4) Wszelkie wpisy dotyczące tego wyzwania na FB proponuję oznaczać tagiem #czytamyodzieciach

I to w zasadzie tyle. A wszystko po to, żebyśmy sobie nawzajem pomagali zdobywać rodzicielską wiedzę i uczyć się ciągle czegoś nowego. Bo jak to się kiedyś pisało w pamiętnikach – „ucz się ucz, bo wiedza to potęgi klucz!” Czy coś w tym rodzaju.

Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć do tego projektu, serdecznie zapraszam. Wpisy wszystkich uczestników projektu będę linkować w oddzielnym poście na moim blogu. Mam nadzieję, że utworzy się z tego ciekawa i bogata baza danych.
Wszystkich chętnych do udziału proszę o kontakt – podam więcej danych – na maila nasze.kluski@o2.pl.

Jeśli masz na blogu jakieś recenzje książek o dzieciach, ale nie chcesz brać co miesiąc udziału w projekcie, to też zapraszam. Wyślij mi proszę link, a ja zamieszczę go na swojej liście. Zapraszam.

4 thoughts on “Czytamy o dzieciach

Dodaj komentarz