Kamila i konie. Na łonie przyrody

Kolejny pomysł na prezent dla fanów komiksów, koni i dobrego humoru.

Tytuł: Kamila i konie. Na łonie przyrody

IMG_1586

Wydawnictwo: Egmont

Autorzy: Lili Mesange, Turconi

Dla kogo: 5+. Oczywiście młodsze dzieci będą potrzebować pomocy rodziców w czytaniu.

O czym: o zabawnych przyodach dziewczynki, która uczy się jeździć. Większość akcji rozgrywa się właśnie w stadninie lub jej okolicy, tak więc poza Kamilą poznajemy różne konie, różnych uczniów i różnych nauczycieli.

Każda strona to odzielna (i zabawna) historia. Dodatkowo znajdziecie też strony z dłuższym tekstem poświęconym informacjom na temat mitycznych koni, fascynujących zajęć na łonie przyrody i tym podobnych okołostadninowych rzeczy, a także instrukcje, jak narysować np. księżniczkę, rycerza czy dzika.

Plusy: Zabawne historie. Humor przyjazny dzieciom. Ciekawe przygody. Fakt, że historie mieszczą się zazwyczaj na jednej stronie sprawia, że to książka przyjazna początkującym czytelnikom (więcej na ten temat tutaj). Świetna książka dla fanów koni, a także dla dzieci, które chcielibyście zachęcić do spędzania czasu na dworze. Ogólnie rzecz biorąc moje dzieci są fanami tej serii od pierwszego tomu, a dwa poprzednie tomy są już dość wymemłane od ciągłego czytania, więc bardzo ucieszyły się z kolejnego.

Minusy: Nie znalazłam.

IMG_1589 IMG_1590 IMG_1588 IMG_1587-2