Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają

Macie czasem wrażenie, że dzieci to żyją w całkiem innym świecie, gdzie obowiązują całkiem inne zasady i naprawdę niewiele trzeba żeby przeżyć przygodę? Jeśli Wasze dziecko też tak ma, to z pewnością spodoba mu się ten komiks.

Seria: Wojtek i Rudy.

Tytuł: Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają

_MG_3338

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: Myślę, że tak 5-12.

O czym: O Wojtku i Rudnym oczywiście. Ale też o ich przyjaciołach i rodzinie. Komiks to zestaw krótkich (jedno- lub dwustronicowych) przygód. Wiele z nich to po prostu owoc dziecięcej wyobraźni, w której tabletka musująca staje się statkiem podwodnym narażonym na dezintegrujące go środowisko, a droga po szklankę wody to straszna przeprawa przez pustynię. Takie historie w których wyobraźnia splata się z rzeczywistością.

Plusy: Naprawdę bardzo zabawne historyjki, które pomagają z większym dystansem patrzeć na szarą rzeczywistość. To co dla dzieci będzie po prostu zabawne, nam dorosłym może przypomnieć o tym, jak wielką moc ma wyobraźnia i jak często dziecięce zachowania, które tak rodzicom  przeszkadzają (bo ciągle się spieszymy i ciągle mamy coś do załatwienia) są po prostu wynikiem szalonej fantazji, której naprawdę warto przynajmniej od czasu do czasu dać się ponieść.

Ze względu na krótkie historyjki i czytelną czcionkę komiks też powinien się sprawdzić jako książka od nauki samodzielnego czytania. Dlaczego – wytłumaczyłam tutaj.

Minusy: Nie znajduję.

 

_MG_3340 _MG_3339 _MG_3341