Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć.

Seria: Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć.

Tytuły: Dlaczego jemy rośliny. Wielka misja małej sondy.

2022-03-02-14.51

Wydawnictwo: HarperKids

Dla kogo: dla dzieci 5 do 12 lat.

O czym: Seria po prostu pomaga dzieciom zrozumieć świat, poruszając różne ciekawe tematy. Dwie kojene części, które właśnie się pojawiły mówią o jadalnych roślinach i o kosmosie. Czego się zresztą można spodziewać już po samych tytułach.

Książka „Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż” to świetny pomysł na zapoznanie dzieci z roślinami jadalnymi. Niezależnie od tego, czy po owoce i warzywa sięgają chętnie (jak mój Misiek), czy raczej wzbraniają się przed nimi rękami i nogami (tak jak Janek). Przeczytacie tam skąd przywędrowały do nas różne rośliny, dowiecie się jak człowiek zaczął mieszać w naturze i ulepszać kolejne gatunki, tak by lepiej odpowiadały naszym potrzebom, poznacie proste sztuczki, które ułatwiają uprawę, ale też dowiecie się, co robią ludzie by zachować bioróżnorodność.

Wielka misja małej sondy” opisuje misję sondy New Horizons, która wyruszyła by badać Plutona. Towarzyszymy jej w tej podróży przy okazji poznając podstawowe zagadnienia związane z fizyką i astronomią.

Plusy: Książki są pełne wiedzy przekazywanej w sposób prosty, ale nie infantylny. Świetne źródło wiedzy z wielu dziedzin i bardzo fajny sposób by pokazać dzieciom, jak ciekawym miejscem jest świat. By zachęcić do poznawania przyrody na własną rękę i by pokazać, że nauka naprawdę jest czymś ciekawym.

Plus też za kolorowe i ciekawe ilustracje, chociaż jeśli miałabym wybierać pomiędzy tymi dwoma częściami, zdecydowanie bardziej odpowiada mi kreska z książki o warzywkach i owocach.

Minusy: Poza tym, że żal trochę, że takie książki nie powstawały dwadzieścia (no dobra – już trzydzieści) lat temu, to chyba innych wad nie udało mi się zarejestrować.

Inne książki z tej serii recenzowałam tutaj.

chcewiedziec8 chcewiedziec7 chcewiedziec6 chcewiedziec5 chcewiedziec3 chcewiedziec4 chcewiedziec2 chcewiedziec