Chcę wiedzieć – książki dla dzieci, które są ciekawe świata

Seria: Chcę wiedzieć

Wydawnictwo: Harper Kids

Tytuł: Kosmiczne urodziny. Lecimy na księżyc

Tekst: Joyce Lapin

Ilustracje: Simona Ceccarelli

_MG_2074

Tytuł: Ja i moje mikroby

Autor: Philip Bunting
hhh

Dla kogo: 5 – 10 lat. Młodsze dzieci raczej tylko jeśli są zainteresowane danym tematem. Dla starszych – jako ciekawostka przy uzupełnianiu konkretnych lekcji.
O czym: Tak jak wskazuje tytuł, jest to seria dla dzieci, które chcą wiedzieć. „Kosmiczne urodziny” to spora dawka informacji na temat księżyca i sił działających w kosmosie. Wszystkie informacje są oparte o pomysł urządzenia imprezy urodzinowej na Księżycu, dlatego dostrzegając kolejne różnice, organizując kolejne atrakcje i przekąski dowiadujemy się naprawdę sporo ciekawych rzeczy.

„Ja i moje mikroby” to oczywiście książka o mikroświecie bakterii, wirusów, grzybów i innych podobnych stworzeń. Dowiadujemy się z niej jak są zbudowane, jak się rozmnażają, które nam szkodzą, a które pomagają, dowiadujemy się też jak dbać o własne zdrowie. Sporo naprawdę ciekawych rzeczy.

Plusy: Ilustracje – choć każda z książek zilustrowana jest całkiem inaczej, są naprawdę przyjemne. Książki pełne są faktów przedstawionych w bardzo ciekawy sposób. Plus też za poczucie humoru i lekkość z jaką czyta się książki. Za to, że trudne rzeczy wyjaśniane są w sposób zrozumiały, ale nie infantylny. Ogólnie wydaje mi się, że to naprawdę udana seria i czekamy na kolejne części.

Dodatkowo jest szansa, że moje dzieci na jakiś czas zrezygnują z bułeczek i drożdżówek, bo jak sami stwierdzili, po przeczytaniu, że w cieście drożdżowym zjadamy bąki grzybów, ciasto nie smakuje już tak samo 😉

Minusy: Po przeczytaniu książki i mikrobach mój dziesięciolatek stwierdził, że zawsze po tego typu lekturze boi się czegokolwiek dotknąć, więc jeśli i Wasze dzieci są wrażliwe na tym punkcie, to polecam zacząć od części księżycowej.

_MG_2076 _MG_2078 _MG_2079 _MG_2080 _MG_2081 _MG_2082 _MG_2083 _MG_2084