Mali bogowie. Ciężko jest być bogiem.

Kolejna część zabawnego komiksu opartego na mitologii. Za rekomendacje niech posłuży fakt, że kiedy moje dzieci dowiedziały się, że w domu czekają na nich nowe książki, jednogłośnie podjęli decyzję, że zaczną lekturę właśnie od tego albumu. Dla przypomnienia trochę informacji o tej serii:

Tytuł: Mali bogowie. Ciężko jest być bogiem.

d2022-01-27-21.13

Autorzy: Cazenove, Larbier

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: 3+. Krótkie i wesołe historyjki mogą zainteresować już maluchy. Dla nastolatków może być to forma uzupełnienia wiedzy mitologicznej.

O czym: To krótkie historyjki o greckich bogach z czasów kiedy jeszcze byli małymi dziećmi. To znaczy większość z nich była małymi dziećmi. Historyki nie odwzorowują ściśle mitów, raczej powstają trochę na ich podstawie. I nie są też ze sobą zbytnio powiązane, jednak niektóre można ułożyć w dłuższą przygodę. W tomie trzecim – poza tym, że Taurusek w dalszym ciągu szuka sowich mocy, spotkamy też Odysełusza, Kirke, Herkulesa, Meduzę, historię o złotym runie, kuźni Hefajstosa, koniu trojańskim i wiele wiele więcej.

Plusy: Dużo humoru, zabawne ilustracje i ciekawe historyjki sprawiają, że komiks wciąga. Czytelna czcionka i fakt, że komiks składa się z oddzielnych krótkich historii, sprawia, że może to być dobry wybór, dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać (Dlaczego? Pisałam tutaj.)

Komiks wydaje mi się też idealnym sposobem na zapoznanie dzieci z wątkami z mitologii, które później przeplatają się w programie zarówno historii jak i języka polskiego. Co prawda mity są trochę poprzekręcane, czasem dodane są wymyślone informacje, ale jednak czytając dziecko zapoznaje się z imionami bogów i mitologicznych stworzeń, z nazwami miejsc i tytułami mitów.

Minusy: Jeśli ktoś uważa, że dzieciom można namieszać w głowie przedstawiając im nie do końca ściśle historie mitologiczne, to pewnie nie będzie to komiks dla niego.

a2022-01-27-21.13 2022-01-2s7-21.14 2022-01-27-21.14