Prezent dla pięciolatka

Zbliżają się piąte urodziny Kluska, pora rozejrzeć się za prezentem. Tradycyjnie już dzielę się z Tobą tym co znalazłam. Jeżeli też szukasz pomysłu na ciekawy prezent dla pięciolatka, może ten wpis Ci pomoże.

W zeszłym roku Klusek był praktycznie całkowicie pochłonięty przez dinozaury. Głownie ten motyw przewijał się więc podczas wybierania prezentów (Prezent dla czterolatka – dinozaury). Teraz tych tematów jest znacznie więcej, dlatego postanowiłam podzielić pomysły na grupy tematyczne, wynikające właśnie z obecnych zainteresowań.

Mały geolog

Jeśli jesteś z nami na FB, to pewnie już wiesz, że jedną z nowych pasji są u Kluska obecnie kamienie.

mały geolog, prezent dla pięciolatka, prezent dla przedszkolaka, geologia dla dzieci

Discovery 

Kopalnia Minerałów

Skamieniałości, skały i minerały

Laboratorium minerałów

Kolekcja kamieni 

Pojedyncze kamienie do kolekcji można kupić już za 1-3 zł

Minerały Polski

Educarium Kolekcja Minerałów

Lego

W tym roku to właśnie Lego będą tematem przewodnim naszej imprezy. Już zbieram inspiracje, jeśli i Ty ich szukasz – zapraszam na naszą tablicę na Pintereście, zebrałam tam kilka bardzo ciekawych pomysłów, które choć częściowo mam zamiar wykorzystać. A na Instagramie możecie zobaczyć nasze tegoroczne legowe zaproszenia.

Jak wiadomo rodzicom wszystkich małych fanów Lego, na te klocki wydać można naprawdę dużo. Dlatego ja postarałam się wybrać takie zestawy, które najprawdopodobniej przypadną Kluskowi do gustu, ale mieszczą się w przedziale cenowym około 20-40 zł. Jak widać na załączonych obrazkach my kręcimy się wokół służb mundurowych, Nexo Knights, Ninjago i Star Wars i superbohaterów.

prezent lego, prezent dla pięciolatka, prezent dla chłopca

 

Nexo Knights – pojazd z rycerzem 

Lego City – pościg

Star Wars ze szturmowcem

Ninjago – pojazd z ninją 

Nexo Knights – Robin

Nexo Knights – pojazd bojowy

Lego City – Kosmos zestaw startowy

Star Wars – Wookiee GunShip

Star Wars – TIE Advanced Prototype

Nexo Knights – Katapulta

Spiderman contra Zielony Goblin

Batman kontra Kobieta Kot

Indianin

indianie prezent dla pięciolatka, mały indianin

Walizka małego Indianina

Pióropusz

Pióropusz 

Tarcza indiańska

Indianie składani z papieru

Rycerz

prezent-rycerze

Szablony do rysowania

Naklejki

Książka z naklejkami

Gra Rycerze i Zamki

Książka Rycerze – Głosy Historii

Szablony do rysowania

Rycerskie ubranie

Hełm garnczkowy

Gra w rzutki

Miecz

Tarcza

Sztylet z pochwą

Inne atrakcje

Bo przecież nie tylko rzeczy mogą stanowić doskonały prezent. Przy nadmiarze zabawek, na który obecnie dość często cierpimy, może warto zainwestować w jakieś ciekawe przeżycia? Oto kilka miejsc, do których bilet i wycieczka na pewno uszczęśliwiłyby mojego pięciolatka.

prezent dla pięciolatka, prezent przeżycie

prezent dla pięciolatka, atrakcje dla dzieci

Farma Iluzji

Muzeum Geologiczne w Warszawie 

Centrum Nauki Kopernik

Bilet na spektakl w Teatrze Małego Widza w Warszawie

Lego Wyspa Kreatywności 

Wystawa Figur Stalowych

Koszulki

Klusek ostatnio wyrósł nam trochę, a że bardzo lubi wybierać sobie obrania i bardzo się cieszy jeśli dostaje właśnie ubranie z ulubionymi bohaterami, dobrym prezentem będą też koszulki, np. takie:

prezent dla pięciolatka, koszulki dla chłopców

Transformers

Lord Vader

Psi Patrol

Kapitan Ameryka

R2-D2

A tutaj jeszcze kilka pomysłów na prezent do samodzielnego wykonania:

prezent mikołajkowy dla chłopca, prezent zrób to sam, prezent diy dla dziecka

 

Więcej pomysłów urodzinowych tutaj:

  • U nas akurat brak dzieci w tym wieku, albo juz przerosły albo jeszcze duzo nie dorosly 😀 Ale pozycje bardzo fajne, az pojawia sie problem „tyle tego jest ze nie wiadomo co wybrac” :)

    • Tak – to jest właśnie mój problem w tej chwili. Ale ostatecznie chyba zdecydujemy się na jakieś atrakcje, bo zabawek to dziadkowie nakupią znając życie. A miejsca w mieszkaniu z każdymi urodzinami coraz mniej;)

  • Jak Filip trochę podrośnie to na pewno odwiedzimy farmę iluzji 😀

  • Nam jeszcze do 5 lat trochę brakuje, a i u dziewczynki to zainteresowania inne, ale podejrzewam, że w tym wieku zacznie już chodzić na urodziny kolegów i koleżanek z przedszkola i wtedy takie wpisy jak twój będą dla mnie idealną podpowiedzią :)

    • Tak – ostatnio właśnie byliśmy z Kluskiem na urodzinach koleżanki z przedszkola i wtedy zdałam sobie sprawę, jak niewiele wiem o tym, co może się podobać dzisiejszej pięciolatce. Te wszystkie Elzy i kucyki, to coś, co do nas wcale nie dociera :)

  • Swego czasu moje dzieciaki szalały za minerałami, ich kolekcjami, porównywaniem, kolorystyką, co oczywiście wiązało się nie tylko z coraz to nowszymi pudełeczkami, albumami…, ale również z przynoszeniem do domu zwykłych, w ich oczach oczywiście niezwykłych, kamieni. Do dziś na półkach pozostały te ładniejsze eksponaty. :)

    • A może możesz polecić jakąś książkę czy coś w tym temacie? Bo większość, które znajdujemy jest trochę zbyt naukowa dla Kluska