Kolory po angielsku – zabawy językowe dla dzieci

Witam serdecznie w kolejnym wpisie poświęconym nauce języka angielskiego. Znajdziecie tu utrwalające słownictwo zabawy językowe dla dzieci. Oczywiście zanim zaczniemy utrwalać, trzeba dziecko zapoznać z tymi słówkami. Jak przedstawić kolory po angielsku, tak żeby dzieci się z nimi zapoznały, dowiecie się tutaj – Angielski dla dzieci. Wprowadzenie.

A poniżej kilka pomysłów na zabawy:

1. Kolorowa gra w ganianego – bardzo prosta zabawa, podpatrzyłam ją na szkolnym podwórku, tylko że w wersji polskiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bawić się w nią też po angielsku. Jest jeden berek. Berek mówi kolor, np „blue” i jak to berek biegnie, żeby kogoś złapać. Ale może złapać tylko takie osoby, które akurat nie dotykają koloru niebieskiego. Jeśli wszyscy zdążyli złapać coś niebieskiego, zanim złapał ich berek, trzeba zmienić kolor. Jeśli berek kogoś złapał, to złapana osoba zostaje berkiem. Proste, prawda?

2. Kolorowe poszukiwanie skarbów – zabawa sprawdzi się zarówno w domu, jak i na dworze. Wystarczy dać dziecku koszyk i powiedzieć „Find something (blue)”. Zadaniem dziecka jest znalezienie czegoś niebieskiego. Można się bawić w bicie rekordów szybkości i mierzyć czas. Albo raczej pójść w ilość i wtedy zadaniem dziecka będzie znalezienie jak największej liczby przedmiotów w danym kolorze. Jeśli wybierzemy drugą opcję, możemy ze wszystkich zebranych rzeczy zrobić na zakończenie tęczę.

3.  Czerwona żaba – jeśli Wasze dziecko lubi rysować zaproponujcie mu zabawę w rysowanie. Na zmianę mówcie sobie, co druga osoba ma namalować. Ale żeby nie było zbyt nudno, wymyślajcie najbardziej szalone połączenia kolorystyczne jakie przyjdą Wam do głowy. „Draw a red frog with blue eyes.” „Draw a dragon with one blue head, one red, and one pink.” „Draw a pink monkey eating a blue banana.” I tak dalej i tak dalej. A potem zróbcie z tych prac wystawę. Tak dla zabawy i utrwalenia nazw kolorów. A o tym jak robić wystawy, już pisałam.

Na kolejny wpis językowy zapraszam już za dwa tygodnie. Jeśli macie jakiś temat, który chcielibyście, żebym poruszyła w kolejnych wpisach – proszę dajcie znać w komentarzu.  A jeśli uważacie, że wpis jest ciekawy i do czegoś Wam się przyda, proszę podzielcie się nim ze znajomymi. Wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę pod wpisem. Z góry dziękuję.