Siostry niezapominajki. Sen Sary.

Kolejny komiks dla dzieci, który porusza bardzo trudne tematy. Tematy przed którymi często chcemy chronić nasze dzieci, mówimy sobie, że są dla dorosłych, ale tak naprawdę dotykają też dzieci i warto o tym rozmawiać.

Tytuł: Siostry niezapominajki. Sen Sary.

_MG_3528

Autorzy: Di Gregorio i Barbucci

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: na moje oko, tak 7+. Dla młodszych dzieci może być trochę straszny (chociaż tak naprawdę nic strasznego tam się nie dzieje) i jednak temat utraty dziecka może być zbyt trudny, ale jak zawsze – dzieci są różne i trzeba brać to pod uwagę.

O czym: Najstarsza z sióstr Niezapominajek ma nawracający sen o meduzie i pałacu na drzewie. Zastanawia się, czy może mieć to jakiś związek z czymś, co przeżyła jako mała dziewczynka, a o czym już nie pamięta. Ponieważ mama nie chce z nią o tym rozmawiać, dziewczynka postanawia wspólnie z siostrami przeprowadzić śledztwo i przejrzeć stare rzeczy mamy ze strychu. Dziewczyny znajdują zdjęcia oraz inne stare rzeczy mamy i wpadają na pomysł, żeby na Dzień Matki zrobić mamie niespodziankę i powklejać stare zdjęcia do albumu. Chcą też opisać te zdjęcia, a że nie wiedzą do końca, co się na nich dzieje, zaczynają kolejne śledztwo. Tym razem rozmawiają z przyjaciółkami mamy i tak docierając coraz głębiej. Ostatecznie odkrywają, że jedno ze zdjęć, na którym ich mama jest w ciąży zostało zrobione na długo przed narodzinami najstarszej siostry.

Plusy: pięknie zilustrowana, wciągająca przygoda. W sposób bardzo naturalny przedstawione życie w rodzinie, gdzie nie wszystko jest idealne, a siostry mimo że się kochają, często też się nie rozumieją i kłócą. Plus za poruszenie tematu poronienia i utraty dziecka. Plus za pokazanie mamy, która nie zawsze sobie radzi z emocjami. Plus też za wciągającą fabułę i umiejętne budowanie napięcia, stopniowe odkrywanie kolejnych zagadek. Po raz kolejny też plus za to, że to komiks o silnych dziewczynach, które nie czekają na księcia na białym koniu. Ogólnie bardzo polecam.

Minusy: Nie zauważyłam.

_MG_3530 _MG_3529 _MG_3531