Twoja kompetentna rodzina – Czytamy o dzieciach

Kolejny wpis z cyklu Czytamy o dzieciach – dzisiaj „Twoja kompetentna rodzina” Jespera Juula

twoja kompetentna rodzina, juul

Autora chyba nie muszę przedstawiać, bo w tej chwili to jeden z częściej publikowanych autorów książek tego typu w Polsce. Tak na wszelki wypadek powiem tylko, że poza pisaniem książek, Jesper Juul jest też pedagogiem i terapeutą rodziny z wieloletnim stażem i dużym doświadczeniem. No i oczywiście – sam jest ojcem.

A teraz o książce. Jest to jedna z tych pozycji, którą myślę, każdy niezależnie od poglądów na wychowanie, powinien przeczytać. Oczywiście nie ze wszystkim musimy się zgadzać, ale są w tej książce poruszone problemy, które każdy rodzic powinien przemyśleć. Ot chociażby to, kto ma największy wpływ na dziecko, albo to czy warto się poświęcać dla dobra dziecka. Autor zastanawia się też nad tym, co jest najważniejsze w budowaniu dobrej atmosfery w rodzinie, albo czy wiedza pedagogiczna pomaga czy przeszkadza w wychowywaniu własnego dziecka. A jeśli Wasza rodzina z jakichś powodów zastanawia się nad podjęciem terapii, to również znajdziecie tu kilka podpowiedzi.

To tylko nieliczne z tematów, które podejmuje w tej, skądinąd niedużych rozmiarów, książeczce.

Polecam.

Inne recenzje książek o dzieciach znajdziecie po kliknięciu na baner:

czytamy-o-dzieciach

  • znam tego autora i zgadzam się z wieloma jego postulatami i wnioskami – podoba mi się, jak pisze o wzajemnym szacunku i bezpiecznym miejscu i dla dorosłych i dziecka w rodzinie
    tej jeszcze nie czytałam – poszukam

    • Ola

      Tak. Dość istotne jest to, że Juul twierdzi, że każdy w rodzinie powinien się czuć dobrze. Nie tylko dzieci:)