Historia naturalna stworzeń magicznych

Tytuł: Historia naturalna stworzeń magicznych

IMG_20231023_084255

Opracowanie: Emily Hawkins

Ilustracje: Jessica Roux

Wydawnictwo: HarperKids

Dla kogo: 6+

O czym: Książka, jak poprzednie książki z tej serii, zaczyna się notą od wydawcy sugerującą, że księga ta postała z pracy badawczej niejakiego Dimitriosa Pagonisa, zoologa, który jakieś 100 lat temu pod przykrywką badania zwierząt na świecie, prowadził tajnego Towarzystwa na rzecz Ochrony Stworzeń Magicznych. Zoolog ten zwraca się w liście o pomoc do córki swojego przyjaciela – Artemis, która właśnie przeleciała Atlantyk. Książka uzupełniona jest więc jej uwagami, a pomoc jest niezbędna, gdyż populacja magicznych stworzeń kurczy się z powodu działania ludzi. To tak tytułem wstępu, bo dalej znajdziecie już po prostu opisy i ilustracje magicznych stworzeń z różnych części naszego globu.

Plusy: Piękne wydanie – twarda, tłoczona na złoto oprawa, również brzegi stron są złocone, do tego duży format, piękne, kolorowe ilustracje. Książka zdecydowanie rozwija wyobraźnie i inspiruje do wymyślania fantastycznych przygód.

Minusy: Jeśli nie macie nic przeciwko odrobinie magii ze względów światopoglądowych, to pewnie nie znajdziecie tu nic, co można by było uznać za minus. Jeśli jednak uważacie magię za zło – książka zdecydowanie nie jest dla Was.  
IMG_20231023_084350 IMG_20231023_084344