Nauka z komiksem

Seria: Nauka z komiksem

edukacja2

Tytuły: Genetyka i ewolucja, Galaktyki i planety, Era dinozaurów

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: Wstawiłabym dwa przedziały wiekowe – dla dzieci w wieku 6-9 lat, jeśli są bardzo zainteresowane tematem poruszanym przez komiks, lub dla dzieci starszych – 10-14 lat, celem uzupełnienia wiedzy z podręczników szkolnych i trochę urozmaicenia nauki.

O czym: Seria jak sama nazwa wskazuje ma być edukacyjna. Autorzy wykorzystują postacie znane nam z bajek Dinseya, tworząc historie w które wplatane są zagadnienia naukowe, a przerwy między kolejnymi częściami komiksu stanowią teksty popularno-naukowe tłumaczące poruszane w komiksach zagadnienia.

Konkretne zagadnienia poruszane przez te komiksy to: Genetyka i ewolucja – życie, Galaktyki i planety – początek wszystkiego, Era dinozaurów – dinozaury triasu.

Plusy: Fajny sposób na pogłębianie wiedzy. Znani bohaterowie. Dość ciekawe przygody. Dużo, dużo wiedzy.

Przyznam szczerze, że ta część „Genetyka i ewolucja” przydałaby się nam bardzo jakieś pół roku wcześniej, kiedy przygotowywaliśmy się do egzaminu z biologii (klasa 5).

Minusy: Jest to komiks mocno edukacyjny, to może odstraszyć niektórych. W dodatku tłumaczenia zagadnień są napisane dość trudnym językiem w stosunku do skomplikowania fabuły samych komiksów. Powiedzmy, że komiks jest na poziomie dzieci 6-10 lat, a tłumaczenie zagadnień bardziej na etapie 10-14. Wydaje mi się to spora rozbieżnością dlatego do końca nie wiem, dla kogo jest to komiks.
edukacja nauka nauka2 zauka nauka5 nauka6