Pozytywka – Zagadkowe zniknięcie

Tytuł: Pozytywka. Zagadkowe zniknięcie

_MG_5606

Autorzy: Gije, Carbone

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: 7 – 12. Młodsze dzieci mogą nie nadążyć za fabułą, a nawet trochę się bać, a starsze raczej uznają album za dziecinny. Aczkolwiek jak zawsze przy takich szacunkowych wyliczeniach wszystko zależy od dziecka.

O czym: Kolejna historia Noli i jej przyjaciół z Pandorii (Jeśli nie wiecie kim jest Nola i czym jest Pandoria, zapraszam tutaj.) Tym razem Nola odnajduje dziwny klucz, a ponieważ jej tato nie ma zielonego pojęcie do czego może służyć, Nola wyrusza do Pandorii, z nadzieją, że tam znajdzie odpowiedź. Jednak jak zwykle wpakowuje się w jakąś tajemniczą sytuację. Tym razem zaginęła nauczycielka muzyki, a jeden z sąsiadów zostaje wezwany na posterunek pandoriańskiej straży. Okazuje się, że sprawy są powiązane i mogą się bardzo nieprzyjemnie skończyć dla osób w nie zamieszanych.

Plusy: Plus za ilustracje. Bardzo przyjemne. Plus oczywiście też za to, że główna bohaterka jest dziewczynką, która nie czeka na księcia z bajki. A w dodatku, komiks może zainteresować tak samo dziewczyny jak i chłopaków.

Plus też za to, że książka porusza temat miłości, która nie zawsze podoba się społeczeństwu. W Pandorii zabronione jest mieszanie ras, a więc romantyczna miłość między przedstawicielami różnych gatunków nie ma prawa istnieć, a jednak Nola występuje w jej obronie i z przekonaniem tłumaczy, że każdy ma prawo do miłości i kochania tak, jak podpowiada mu serce.

Minusy: Tym razem chyba nie widzę.

_MG_5607 _MG_5608 _MG_5609 _MG_5610