Magiczna 7

Tytuły: Magiczna 7

magiczna3

Scenariusz: Kid Toussaint,

Rysunki: Rosa la Barbera, Giuseppe Quattrochi

Kolory: Francesca Mengozzi i Giovanni Marcora

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: 7+, fabuła jest jednak trochę zagmatwana, jest też momentami dość niebezpiecznie

O czym: Dawno temu, przed śmiercią, wielki mag podzielił swoje moce między siedmiu uczniów. Teraz ich potomkowie muszą się połączyć. Potomkowie oczywiście o niczym nie wiedzą, każde z nich żyje w przekonaniu, że jest po prostu dziwakiem, kimś innym od reszty. Jednak seria kradzieży w szkole sprawia, że kolejne „dziwne” osoby się ze sobą spotykają. Na początku są nieufni względem siebie, ale z biegiem czasu i w konsekwencji wspólnych przygód, nabierają do siebie przekonania, otwierają się przed sobą i wyjawiają swoje tajemnice. W to wszystko włączają się roboty i dziewczynka, która na pierwszy rzut oka wygląda jak wróżka…

Plusy: Wciągająca fabuła. Dużo przygód. Umiejętnie budowane napięcie i stopniowe ujawnianie kolejnych poziomów tajemnicy sprawiają, że komiks naprawdę wciąga i bardzo fajnie się go czyta. Fajna kreska, dynamiczne ilustracje, żywe kolory sprawiają, że przyjemnie się na to patrzy.

Minusy: Czytając pierwszą stronę chciałam się przyczepić do nieczytelnej czcionki, ale na szczęście okazało się, że jest ona tylko po to, by odróżnić to, co działo się przed wiekami, od tego co dzieje się w czasach współczesnych. Tak więc poza pierwszą stroną czcionka jest duża i wyraźna, a mi chyba nie zostaje nic więcej, na co chciałabym narzekać.

 

magiczna magiczna1 magiczna2