Złamane skrzydło Adrianka. Mała Asia w wielkiej puszczy.

Kolejne części serii “Pomóż mi przetrwać” są już w księgarniach.

Seria: Pomóż mi przetrwać

_MG_3322

Tytuł: Złamane skrzydło Adrianka. Mała Asia w wielkiej puszczy.

Autor: Ewa Nowak

Ilustracje: Anna Łazowska

Wydawnictwo: Harper Kids

Dla kogo: myślę, że prosty ale nie infantylny język sprawia, że książkę tę można przeczytać zarówno z pięciolatkiem jak i dwunastolatkiem. Książka zawiera trochę terminów naukowych, których nawet ja nie znałam, ale są one wytłumaczone w bardzo prosty sposób, z którym młodsze dzieci spokojnie sobie poradzą.

O czym: Tym razem zaglądamy do bocianiego gniazda kiedy wykluwa się najmłodsze pisklę. Razem z nim walczymy o jedzenie i przetrwanie, co nie jest takie proste, kiedy się jest najmniejszym z rodzeństwa. Poza braćmi i siostrami przeszkadzają też inne rzeczy – młoda sąsiadka, która ma ochotę zagarnąć gniazdo dla siebie, czy śmieci zostawione przez ludzi. Na szczęście kiedy mały Adrianek łamie sobie skrzydło znajdują się też ludzie, którzy mu pomagają.

Natomiast mała Asia jest żubrem. Porwana przez nurt wody odłącza się od stada. I tym razem znajdują się ludzie, którzy chcą jej pomóc i połączyć ją z rodziną.

Plusy: Dla mnie największym plusem jest to, że seria podpowiada nam jak i dlaczego dbać o zwierzęta wokół nas. Mówi co robić, ale też czego nie robić, żeby niechcący nie narobić więcej problemów.

Plus też za ciekawą fabułę. Kolorowe i ciekawe ilustracje. Plus za to, że czytając przy okazji poznajemy naukowe słownictwo związane z różnymi zwierzętami, ale jest ono wprowadzone w tak naturalny i prosty sposób, że nie stanowi żadnego problemu. Plus za dodatkową stronę z ciekawostkami na temat zwierząt

Minusy: Tym razem na końcu książki nie ma pytań, które sprawdziłyby wiedzę z książki, tak jak to było w poprzednich częściach. Dla mnie to minus, bo moje dzieci lubią takie dodatki.

_MG_3329 _MG_3327 _MG_3328 _MG_3324 _MG_3325 _MG_3326 _MG_3323