Pomysł na praktyczny prezent dla chłopca 6-9 lat

– Mamo, czy mogę już pisać list do Świętego Mikołaja? – zapytał Misiek.

– Możesz – odpowiedziała mama.

Skoro więc moje dzieci biorą się już za pisanie swoich listów, może pora też i na moją listę? Czemu by nie. Bo chociaż co roku staramy się przynajmniej część życzeń z kluskowych list spełnić, to jednak czasami są tam rzeczy, na które naszym zdaniem jeszcze np. za wcześnie (telefon) lub na które nie mamy warunków (pies) lub z jakichś innych powodów po prostu nie chcemy żeby trafiły w ręce naszych dzieci. Najczęściej chodzi nam o to, żeby nie kupować kolejnych zabawek, które po dwóch – trzech dniach lądują w kącie. Szkoda nam na to nie tylko pieniędzy, ale też miejsca na półkach i zasobów naturalnych naszej planety. Z drugiej jednak strony – staramy się, żeby prezenty sprawiały Kluskom przyjemność, a nie były jedynie pretekstem do wymiany porozciąganych majtek. Jeśli tak jak my – szukacie pomysłu na prezent, który z jednej strony będzie użyteczny, a z drugiej sprawi radość chłopcom w wieku 6-9 lat, to chętnie podzielę się naszymi tegorocznymi pomysłami.

1. Ubrania z ulubionymi postaciami / motywami z ulubionej gry / tematem interesującym Twoje dziecko

prezent1

Piżama Spiderman, piżama Star Wars, koszulka z kotem, bluzka z Ninjago, majtki z Lego.

2. Pościel z ulubionymi postaciami / motywami z ulubionej gry / tematem interesującym Twoje dziecko

Minecraft

SuperZings

3) Książki – u nas to zawsze dobry pomysł, szczególnie jeśli to książki o Minecraft. Jeśli chodzi o nowości – niedługo powinien pojawić się wpis poświęcony nowościom wydawniczym w sam raz na prezenty, a tymczasem polecam kilka starszych wydawnictw – serię podręczników, a do poczytania serię o uczniach z Woodsword. Po więcej pomysłów i recenzji minecraftowych książek w sam raz na prezenty odsyłam do moich wcześniejszych wpsiów.

4) Budzik lub zegarek

Flash 

5) Prawdziwe narzędzia

6) Ulubiona płyta (audiobook lub muzyczna)

Koncertówka Lao Che (byliśmy na tym koncercie, więc pewnie dla tego chłopaki ją lubią)

Harry Potter

7) Książka kucharska, np. taka 

Master Chef

8) Śpiwór – w sam raz na nocowanie u babci lub u kolegów, szczególnie jeśli tak jak my, lubicie letnie wyjazdy pod namiot.

9) Prenumerata ulubionego magazynu

10) Scryzoryk

11) Latarka czołówka

12) Huśtawka, trapez lub drabinka do zamocowania w pokoju – świetna zabawa i sposób na wyładowanie nadmiaru energii, gromadzącego się kiedy całe dnie spędza się w domu i uczy przed komputerem.https://www.ceneo.pl/20847008

Normalnie na tej liście znalazłyby się też pewnie np. bilety do kina czy na jakiś fajny event czy zajęcia, ale niestety czasy są dziwne, i taki prezent może się okazać nie do zrealizowania.

Co w tym roku dostaną Wasze dzieci? Dajcie znać w komentarzach.Pamiętaj, że ja w ten artykuł włożyłam czas i pracę. Jeśli więc Ci się podoba i uważasz, że może się przydać komuś z Twoich znajomych – udostępnij go dalej. Takie udostępnienia i komentarze, to dla mnie znak, że moja praca nie idzie na marne.

A jeśli jesteś na blogu po raz pierwszy – serdecznie zapraszam do zapoznania się z zakładką„Od czego zacząć czytanie bloga?”