Najlepsze wakacje? Z książką! (+ rabat 35% na książki)

Nie wiem czy zauważyliście, ale u nas w domu sporo się czyta 😉 Regał w pokoju Klusków coraz bardziej przypomina bibliotekę, bo zabawki z których chłopaki już powyrastali sukcesywnie zastępują właśnie książki.

Ostatnio, w ramach swoich obowiązków domowych, musieli zrobić trochę prządków w tych książkach. Przez to, że codziennie używane, milion razy zmieniają miejsce, są poupychane nie tą stroną, albo kładzione jedna na drugą, więc w końcu ciężko cokolwiek znaleźć. Dlatego właśnie od czasu do czasu mama zarządza wielkie książkowe porządki. Wygląda to tak, że wszystkie książki lądują na podłodze, półki wycieramy z kurzu, a potem chłopaki decydują według jakiego systemu będziemy wszystko układać z powrotem na regale.

Szczęściem dla Klusków ostatnio na takie wielkie porządki książkowe wszedł ich kolega. Szczęściem, bo udało im się namówić go do pomocy. Wszyscy trzej dzielnie walczyli i tylko od czasu do czasu słyszałam w kuchni jak kolega z niedowierzaniem powtarza

– O matko, ile książek! Ale wy macie książek! Te książki się nie kończą!

I faktycznie, kiedy spojrzałam na górę, która powstała na podłodze, musiałam mu przyznać rację. Mamy strasznie dużo książek. Co więcej – książki te czytamy. Niektóre nawet wiele razy. I bardzo trudno nam się powstrzymać przed kupowaniem nowych.

Rabat na książki

Szczególnie jeśli trafiamy na taką promocję jak ta – kiedy na hasło WAKACJE2020 Wydawnictwo HarperCollins od dziś do 5.lipca 2020 daje 35 % rabatu na wszystkie książki. Jeśli chcecie skorzystać – wejdźcie na stronę tutaj koniecznie przez ten link (Nie zdziwcie się – jest to strona Wydawnictwa Egmont, które połączyło siły z HarperCollins i póki co, w dalszym ciągu jest dystrybutorem książek HarperCollins. Hasło rabatowe działa na wszystkie książki na stronie.) Promocja trwa od dziś do 5. lipca 2020.

Kolejne książki trafiły więc do naszej biblioteki. Tym razem:

1) Najpopularniejsze opowieści. Masza i Niedźwiedź.

Bohaterów chyba nie muszę przedstawiać. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo ich lubię, cieszę się więc niezmiernie, że będę mogła chłopakom do snu poczytać coś wesołego. Nie do końca przekonuje mnie grafika, która jest bardzo komputerowa i żywcem wyjęta z bajki. To, co dobrze wygląda w formie animacji, nie zawsze sprawdza się w formie nieruchomego obrazu. Ale trudno, tym razem przebolejemy.

IMG_0189 IMG_0190 IMG_0191

2) Basia i biwak

To kolejny klasyk dla młodszych, który nie wymaga wprowadzenia. Czemu wybraliśmy tę książkę – bo bardzo lubimy Basię, a temat biwaku jest nam niezmiernie bliski. Trzymajcie kciuki za pogodę w weekend – może w końcu uda nam się zasiąść przy ognisku w otoczeniu przyrody.

IMG_0193 IMG_0194 IMG_0195

3) Dawno, dawno temu… we śnie. Mroczna baśń.

O tej serii myślałam już dawno, ale chłopaki niekoniecznie byli zainteresowani. Być może ze względu na wrażenie, które sprawia okładka, a być może dlatego, że bajki o księżniczkach nie do końca leżą w ich kole zainteresowań. A to jest bajka księżniczce. A w zasadzie o królewnie – Śpiącej Królewnie. Jest to jednak rzeczywistość alternatywna do tego, co znamy w baśni. To już fabuła dla starszych czytelników – trochę mroczna, bardziej realna. A że ja zawsze lubiłam zmieniać baśnie, które wszyscy znają – pomyślałam, że skorzystam z okazji i sobie też coś zakupię.

IMG_0186 IMG_0187

4) Ultimate Marvel.Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów

Na tą pozycję Kluski (razem z tatą) zapatrywały się już od bardzo dawna. Nic dziwnego – to prawdziwa gratka dla fanów Marvela i superbohaterów, których stworzył. W tym opasłym tomie znajdziecie chyba wszystko, czego można się dowiedzieć o świecie stworzonym przez Marvela. I na pewno nie jest to lektura, którą można przeczytać jednego wieczoru. Nic dziwnego, że radość wśród męskich członków rodziny na widok tej książki była wielka.

IMG_0196 IMG_0197 IMG_0198 IMG_0200 IMG_0199 IMG_0201 IMG_0202

A co Wy planujecie przeczytać w wakacje?