Zabawa na dworze – dla mamy i dziecka

Jeśli jeszcze nie znasz bloga Kreatorka Jutra, to serdecznie tam zapraszam. Jest tam wiele ciekawych artykułów dla kreatywnych kobiet, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Szczególnie, że założycielka całego ruchu Kreatorek, obiecała ostatnio, że zamierza się wziąć porządnie za prowadzenie tego bloga.

Również ja będę tam pisać regularnie, więc i we własnym imieniu zapraszam. A mój pierwszy wpis już się pojawił – Zabawa na dworze latem:


 

Wakacje w pełni, z pogodą jednak bywa różnie. Ale lato to jednak lato i trzeba korzystać z możliwości jakie daje i jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Szczególnie z dziećmi.

Dzisiaj chciałam podpowiedzieć co można robić na dworze, żeby się nie nudzić. Co prawda, małym dzieciom najczęściej wystarczy pozwolić wyjść na dwór i badać otaczający je świat, ale dorosłym zazwyczaj dość szybko taka forma zabawy się nudzi.

Proponuję dziś cztery sposoby, które najprawdopodobniej dadzą i Tobie i Twoim dzieciom dużo radości z zabawy. A tę radość i energię, będziecie mogły później wykorzystać do kreowania biznesu. Prawdziwa zabawa z dziećmi może być naprawdę skuteczną formą inspiracji.

Powrót do dzieciństwa

Pamiętasz, w co grałyśmy, kiedy byłyśmy małe? Guma, skakanka, wyliczanki, trzepak, klasy, państwa miasta… Trochę tego było. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te wszystkie zabawy pokazać naszym dzieciom. Niech też mają coś z życia, a nie tylko komputer i telewizor.

CZYTAJ DALEJ


 

Jeśli masz jakiś sprawdzony sposób na dobrą zabawę z dzieckiem, podziel się proszę w komentarzu. Bardzo chętnie wypróbuję nowe pomysły.

  • Zabawa w kałuży jest najlepsza. Antek uwielbia po deszczu pobrudzić się jak mała świnka :)

    • Ola

      A Ty dołączasz czasem do zabawy?:)