Mały przyrodnik – Pamiętnik drzewa

Niedawno wpadłam całkiem przypadkiem na projekt Mały Przyrodnik na blogu Kreatywnym Okiem.

Dzisiaj chciałam pokazać Wam nasz pierwsze podejście do projektu. Postanowiliśmy stworzyć pamiętnik drzewa. Jest to zadanie bardzo proste. Wystarczy znaleźć jakieś ładne drzewo w okolicy, zrobić mu kilka zdjęć – korę, listki, znaki szczególne i widok ogólny. Następnie w domu te zdjęcia drukujemy i wklejamy do specjalnego zeszytu. Nasz jest nawet z drewnianą okładką.

Wpisujemy datę. W zasadzie możemy wpisać wszystko co nam przyjdzie do głowy. Dobrze by było też wiedzieć co to za drzewo. My (a w zasadzie ja)  na razie obstawiam, że to klon. Klusek kazał mi to wpisać, ale mamy jeszcze konsultować to ze specjalistą.

Za jakiś czas pójdziemy do naszego drzewa po raz kolejny i powtórzymy procedurę. A potem jeszcze raz i jeszcze raz. Mam nadzieję, że uda nam się zrobić taki całoroczny projekt. Zobaczymy na jakim poziomie utrzyma się kluskozainteresowanie.

pamiętnik drzewa str 1

 • fajny pomysł, za rok wyjdzie w tego konkretna książka przyrodnicza :)

  • Ola

   Taką mam nadzieję:)

 • tylko że to na pewno nie klon :( prawdopodobnie jesion – sprawdźcie dokładnie (już powinien mieć rozwinięte złożone z drobniejszych naprzeciwległych listków liście i czem prędzej poprawcie tytuł!

  • Ola

   Dzięki:)