Czytamy o dzieciach – moje wyzwanie książkowe

Ponieważ mój blog w dużej mierze obraca się wokół tematyki dziecięcej, a projekty książkowe tak dobrze mi idą (no niech mnie ktoś pochwali!), postanowiłam zorganizować swoje własne blogowe wyzwanie książkowe.
Tym razem nie będą to jednak książki dla dzieci, a książki o dzieciach. Bo my jako rodzice nieustannie się dokształcamy. Każdy na swój sposób. Często przy użyciu książek. A ponieważ wszelkiej maści poradników o wychowaniu jest coraz więcej, warto może czytać i polecać te, które są sprawdzone i dobre. Niestety i na tym polu, tak jak w literaturze dla dzieci, natknąć można się na perełki i na – powiem to łagodnie – kupę.

Czytamy o dzieciach

Właśnie zaczynamy nowy rok – 2015 (jakby ktoś jeszcze nie zauważył), a każdy rok, jak wiadomo ma 12 miesięcy, to postanowiłam sobie w tym roku zrecenzować 12 książek poświęconych dzieciom. Głównie będą to książki o wychowaniu i edukacji, ale być może – nie tylko.
A teraz konkrety – zasady udziału w projekcie
 1) Zapraszam do wyzwania wszystkich, którzy prowadzą bloga i czytają poradniki dla rodziców
2) Na projekt złoży się 12 wpisów poświęconych książkom o dzieciach publikowanych 30. dnia każdego miesiąca (w lutym 28.) 
3) Ucieszę się bardzo jeśli w Waszych wpisach też pojawi się moje, jakże zgrabne logo (patrzcie poniżej)
4) Wszelkie wpisy dotyczące tego wyzwania na FB proponuję oznaczać tagiem #czytamyodzieciach

I to w zasadzie tyle. A wszystko po to, żebyśmy sobie nawzajem pomagali zdobywać rodzicielską wiedzę i uczyć się ciągle czegoś nowego. Bo jak to się kiedyś pisało w pamiętnikach – „ucz się ucz, bo wiedza to potęgi klucz!” Czy coś w tym rodzaju.

Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć do tego projektu, serdecznie zapraszam. Wpisy wszystkich uczestników projektu będę linkować w oddzielnym poście na moim blogu. Mam nadzieję, że utworzy się z tego ciekawa i bogata baza danych.
Wszystkich chętnych do udziału proszę o kontakt – podam więcej danych – na maila nasze.kluski@o2.pl

 • potwierdzam swoją gotowość :)
  myślałam, że mój ostatni wpis z Tygodnia z książką (11.01) będzie zarazem pierwszym w tym wyzwaniu, ale skoro tylko poradniki [?] (właściwie nie wiem, czy dam radę, chyba jednak rozszerzę do ogólnie pojętej literatury związanej z wychowaniem i rodzicielstwem, najwyżej odrzucisz kilka linków) – cóż, mam już pomysł na 30.01 :)

  w Tygodniu… brakowało mi grupy albo tagu na fb (i to mówi raczkujący fejsbukowicz:P jak to się człowiek prędko do wygody przyzwyczaja!) – fajnie jakbyś i o tym pomyślała…
  zaraz wyślę mail!

  P.S. pochwalam! 😀

  • Nic nie będę odrzucać. Temat „Czytamy o dzieciach” pozostawiam zasadniczo Waszej interpretacji;) Nie wiem czy będzie sens zakładać grupę, ale tag – to bardzo dobry pomysł. Już dodaje

 • Pochwalę Cię nie tylko za książki, ale za całokształt! Ja ledwo dałam radę mobilizować się codziennie przez tydzień na 1 wpis, a Ty wrzucasz ich po kilka codziennie, Mamo-Tytanko :)
  Z poradnikami dla rodziców będzie problem, bo nie czytam ich w ogóle. Mogę polecić 1 dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

  • Ojej, czerwienię się trochę. Nie przywykłam do takich pochwał. Ale cieszę się, że ktoś czyta to co publikuję:)
   A co do poradników, to może umówmy się tak, że wrzucisz u siebie wpis o tym poradniku teraz, jako część wyzwania? A może w kolejnych miesiącach też coś Ci przyjdzie do głowy? A jak nie, to nie. Ale zawsze warto wiedzieć, że jest jakaś dobra książka, więc serdecznie zapraszam do podzielenia się wiedzą :)

  • Ok, wrzucę ją w pierwszym terminie, bo na pewno pomoże wielu rodzicom borykającym się z tego typu problemami. Ta książka jest dostępna on-line bezpłatnie, więc tym bardziej zasługuje na uwagę

  • Super :)