Ciekawe dlaczego – Tydzień z książką

Dzisiaj coś z innej beczki. Bo serii „Ciekawe dlaczego” Charlotte Mason na pewno nie zaliczyłaby do kategorii „living books.”
Jednak myślę, że warto o niej wspomnieć, szczególnie, że seria właśnie była w Biedronce w cenie 2,99 zł za książkę. Akcja „książeczki dla najmłodszych” już się chyba skończyła, ale myślę, że jeszcze nie wszystkie egzemplarze są wyprzedane.
My mamy taką:

Książka ogólnie składa się z pytań i odpowiedzi, napisanych względnie prostym językiem. Mimo wszystko myślę, trochę za trudnym dla trzylatka. Ale jak dla nas jest dobrym wyjściem do podjęcia rozmowy na jakiś temat. Czytamy pytanie, czytamy odpowiedź (czasem staram się jeszcze ją trochę uprościć, tam gdzie się da), oglądamy obrazki. Kluskowi się podoba. (Ale też Klusek, jak gdzieś już chyba pisałam, chętnie przeczytałby pewnie i książką telefoniczną. Byle miała od czasu do czasu obrazek i byle z nim ją czytać.) Na pewno też coś tam mu zostaje. Skąd wiem? Bo wczoraj mówił coś o drgających bębenkach w uszach, a dzisiaj, na przykład, spytał mnie – cytuję – „jaką Micha ma tęczówkę?”
Tak więc ja na pewno jeszcze do Biedronki wrócę w poszukiwaniu innych książeczek z tej serii.
A tu mały wgląd do środka:

 • Sama bym się chętnie dowiedziała, dlaczego burczy mi w brzuchu, jak jestem głodna. Jelitka wołają: wrzuć coś na ząb! 😀 ps dostrzegam jednak ciężarówkę Czarka 😉

  • Ciężarówka Czarka nie jest wierszowana;)

  • to już się trzeba z posiadania tej serii tłumaczyć? 😛
   no to przyznam się, ze my mamy Bolid Bartka (czytaliśmy prócz tego jeszcze ze trzy), a ja (w przeciwieństwie do Janka) – przy całym szacunku dla OW i wszystkich chłopców uwielbiających „Małego chłopca” – opinię na ten temat podobną do gospodyni niniejszego bloga:
   grafomania! :)

  • 😀

  • Może nie trzeba się tłumaczyć (jeszcze;) ), ale ja chwilę przed tym wpisem komentowałam wpis poświęcony tej serii na Ogarniam Wszechświat :)
   A co do grafomanii – to zaznaczam, że myślę tak tylko o tych wierszowanych częściach. Te pisane prozą czyta się całkiem fajnie :) Przynajmniej mi :)

 • mam 5 z tej serii, ostatnio właśnie 4 kupiłam -Grecja, Egipt, Rzym i o wietrze,świetne jako wstęp do dalszych działań

 • mamy :)
  a prócz tego na temat transportu, lasów i cykli życiowych
  całkiem niezła seria

  • A myślałam, że coś nowego znalazłam, eh. Takie życie :)