10 pomysłów na prezent mikołajkowy dla trzylatka i nie tylko.

Mikołajki się zbliżają, trzeba pomyśleć o prezentach. Co prawda rok temu robiłam już jedną listę (Prezent mikołajkowy dla dwulatka), ale Klusek nam się przez rok zmienił. Inne rzeczy go interesują więc w tym roku dodaję kolejne 10 pomysłów na prezent mikołajkowy dla trzylatka:

1) Zimowa zabawa sensoryczna – potrzebne będą pudełko, taca lub inny pojemnik, do tego elementy zabawkowe: zwierzaki, ludziki, co tam macie pod ręką; do tego białe wypełnienie imitujące śnieg (waciki, fasola, ryż, jest duży wybór białych rzeczy), i co tam jeszcze przyjdzie nam do głowy w odcieniach zimowych: biały, niebieski, srebrny. Wszystko umieszczamy w pudełku. Można to oczywiście odpowiednio zaaranżować. Kilka przykładów poniżej:
Arktyka
Las
Leśny krasnal

Internet jest pełen inspiracji, ja wrzuciłam tylko trzy, tak, żeby zilustrować pomysł. Najfajniejsze w takim prezencie jest to, że wystarczy kupić jakiś mały element, nowe zwierzątka, albo spychacz do śniegu, a za resztą rozejrzeć się po domu. Tak więc zabawa niedroga, a jakie daje dziecku możliwości.

A tutaj jeszcze link z 10 przepisami na śnieg, którego można użyć jako wypełnienia.

2) Masa plastyczna – sztuczny śnieg. Spotkałam dwa przepisy:

  • 0,5 kg mąki ziemniaczanej mieszamy z filiżanką oliwki dla dzieci, ewentualnie dodajemy brokat. I już gotowe.
  • dwie filiżanki sody oczyszczonej mieszamy z pół filiżanki odżywki do włosów. Oczywiście również można dodać brokat.
3) Zestaw przebierankowy – tutaj z pomocą przychodzą nam rzesze sklepów z tanią odzieżą, które są pełne dziwnych czapek, kapeluszy, chustek i szalików. Do tego można dorzucić stare okulary i może np. farbki do malowania twarzy. I pozostaje już tylko czekać co zrobią z tym nasze dzieci.
4) Zestaw do samodzielnego montażu samochodu – duży karton, taśma dwustronna, wcześniej przygotowane z kartonu koła i kierownica, folia albo kolorowy papier samoprzylepny, no i co tam jeszcze uznacie za potrzebne do zbudowania wehikułu.
5) Samodzielnie wykonana książeczka o ulubionym bohaterze waszych dzieci. U nas niekwestionowanym autorytetem jest Kotek Mamrotek. Postać bez której żadna bajka się nie obejdzie. Prostym sposobem na wykonanie samodzielnie książeczki jest wykorzystanie albumu na zdjęcia, jako bazy. Wystarczy kupić w sklepie wszystko za 5 zł jakiś mały album i zamiast zdjęć włożyć do niego kartki z historyjką. Ale równie dobrze może to być zeszyt, albo blok rysunkowy.
6) Jeśli Wasze dziecko, tak jak nasz Klusek, zażyczyło sobie jakąś konkretną zabawkę (u nas jest to autobus i policyjny motor), to może warto również sprezentować ją razem z jakimś sensorycznym pudełeczkiem w odpowiednim temacie.
Przykłady samochodowe: nr 1, nr 2
7) Myślę, że sprawdzą się też jakieś mikołajowe albo reniferowe kapciuchy czy skarpetki.
8) U nas też zawsze sprawdzają się farby, bo są zużywane na bieżąco.
9) Można też się pokusić o zestaw pudło nie nudno, albo samodzielnie przygotować jakiś ciekawy zestaw aktywności. Postaram się w nadchodzącym tygodniu podrzucić Wam kilka pomysłów.
10) Bilet do kina lub teatru, albo na koncert. Zależnie od zainteresowań Waszego malucha.