Alemina

Tytuł: Alemina

dddddddd

Scenariusz: Carole Trebor

Rysunki: Gabriele Bagnoli

Dla kogo: 8-13 lat

O czym: Alemina jest, a może raczej była, księżniczką. Bo teraz jest mumią, która się wybudziła. Do tej pory ukrywała się w muzeum, ale przyszedł czas na zmianę wystawy i w obawie przed odkryciem, dziewczyna musi uciekać, by szukać schronienia razem z innymi dziwnymi stworzeniami, które z różnych powodów znalazły się w naszym świecie. Jeśli ktoś odkryje jej obecność może trafić do więzienia dla takich właśnie postaci, czego wolałaby uniknąć.

Plusy: Ciekawy pomysł na fabułę, chociaż w pierwszej części tak naprawdę nie dzieje się zbyt wiele. Bardziej poznajemy się z nowym światem, prawami w nim rządzącymi i bohaterami. Ale jednak coś tam się wydarza, nie jest więc wcale tak nudno.

Plus za to, że bohaterem jest dziewczynka, z którą mają szansę utożsamiać się też chłopcy (pisałam już o tym wiele razy) oraz za całkiem sporą dawkę wiedzy na temat starożytnego Egiptu.

Minusy: Mam wrażenie, że momentami akcja trochę staje i za dużo jest opisów i wypowiedzi głównej bohaterki (która jest też niejako narratorem).

2024-05-29-12.13 sdaaaa qqqq