Sixtine. Wielkie Rody

Tytuł: Sixtine. Wielkie Rody

lki

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: 7 – 14. Sporo tu nastoletniego buntu

O czym: Tytułowa bohaterka, broniona przez duchy piratów Sixtine, w końcu ma szanse poznać rodzinę swojego ojca. Niestety sytuacja w rodzinie nie jest obecnie najlepsza, ktoś ewidentnie próbuje zniszczyć Wielkie Rody. Kto i dlaczego? Jaką rolę odegra w tym wszystkim Sixtine? Nie będę Wam zdradzać. Powiem tylko, że trzeba się spodziewać armii duchów, zaginionych dzieci i ogólnie nagłych zwrotów akcji.

Plusy: Ciekawe ilustracje, przygody, tajemnica, przyjaźń i niebezpieczeństwo. A do tego duchy, magia i stworzenia dziwnego powodzenia. Co tu dużo mówić, ta seria jest naprawdę ciekawa.

Do tego twarda oprawa, która jest matowa i jedynie miejscami laminowana na połysk, sprawiają, że już na pierwszy rzut oka album wygląda naprawdę fajnie.

Jak zawsze dla mnie też dużym plusem jest to, że Sixtine wpisuje się w konwencję historii, w których główną bohaterką jest dziewczyna, która wcale nie jest księżniczką i nie czeka na rycerza na białym koniu. To sprawia, że jest to komiks tak samo dla dziewczyn jak i dla chłopców.

Minusy: Nie zaobserwowałam.

jhu kkad jjjka