Matematyka. Megazadania. Minecraft.

Tytuł: Matematyka. Megazadania. Minecraft.

dsssss

Wydawnictwo: Harperkids

Dla kogo: dla dzieci 7 do 12 lat.

O czym: Jest to nowa seria książek z zadaniami matematycznymi. Żeby zaciekawić dzieci tematem zadań jest świat Minecrafta. Tak naprawdę jest to po prostu książka z zadaniami dopasowanymi do wieku i szkolnej podstawy programowej przewidzianej na ten wiek. Ale żeby było ciekawiej zawsze mamy jakąś historię, np. „Oskar zgromadził i wytworzył tak wiele rzeczy, że w jego skrzyniach panuje nieopisany bałagan. Pora zrobić prządek.” Po czym następuje cała seria zadań związanych z porządkowaniem, dzieleniem na mniejsze zbiory, łączeniem itp. Za każde poprawnie wykonane zadanie dzieci mogą przyznać sobie w nagrodę szmaragdy, kolorując odpowiednią ich ilość na dole strony. Następnie szmaragdy można zamieniać na nagrody, w sklepie na końcu książki.

Seria składa się z sześciu części – 7+, 8+, 9+, 10+, 11+, 12+.

Plusy: Fajny pomysł na zainteresowanie dzieci matematyką. Gamifikacji, czyli zamienienie matematycznych ćwiczeń w grę, gdzie za każde zadanie dostaje się nagrodę może zachęcić dzieci, by chociaż spróbowały swoich sił w zadaniach matematycznych.

Ale ciekawe zadania i dodatkowe ciekawostki o ulubionej grze, w moim odczuciu, sprawiają też, że ta książka jest bardzo fajnym rozwiązaniem dla dzieci, które już lubią matematykę i chcą dalej ćwiczyć swoje umiejętności.

Minusy: Chyba tylko jeśli ktoś nie lubi Minecrafta :)

2022-05-08-17.53 jks 2022-05-08-17.52 sadsa sdasfdsfsd gggggd 2022-05-08-17.51 asddddd dasda aaaaa