Możemy uratować naszą Ziemię

Książki o edukacji ekologicznej pojawiały się u mnie już nie raz, np. tutaj. Muszę przyznać, że bardzo się cieszę, że pojawia się ich coraz więcej i że są one naprawdę interesujące. Dzisiaj kolejna taka książka.

Tytuł: Możemy uratować naszą Ziemię

_MG_3565

Autorka: Loil Kirby

Ilustracje: Adelina Lirius

Wydawnictwo: HarperKids

Dla kogo: 5-12 lat.

O czym: Książka to zbiór dwunastu prawdziwych historii o dzieciach, które w różny sposób postanowiły wpłynąć na poprawę klimatu na naszej planecie. Opisane tu dzieci są z różnych części świata a ich działania bardzo się różnią, ale mają jeden wspólny mianownik – przekonanie o tym, że o Ziemię trzeba i można dbać, niezależnie od wieku.

Każda strona to krótki opis działań danego dziecka, dosłownie 3-4 zdania, do tego imię i nazwisko dziecka oraz kraj pochodzenia. Reszta strony to kolorowe ilustracje i luźno rozrzucone po stronie ciekawostki i fakty związane zarówno z samym działaniem dzieci, jak i ogólnie z problemem, którym dane dziecko się zajmuje.

Plusy: Jeden wielki plus za temat. Edukacja klimatyczna jest moim zdaniem obecnie bardzo ważna i dzieci powinny mieć świadomość, że o Ziemię trzeba dbać. Bardzo podoba mi się też to, że książka nie skupia się na problemach, ale raczej na tym co możemy zrobić żeby było lepiej. Prawdziwe historie i prawdziwe pomysły działają naprawdę inspirująco.

Ogólnie plus też za bardzo estetyczne kolorowe wydanie. Ilustracje sprawiają, że naprawdę miło się przegląda tę książkę. Dodatkowo dzieci mają szansę poznać zwierzęta i rośliny, których nie widzą na co dzień i poznać problemy dzieci z innych stron świata, z którymi normalnie nie miałyby szansy się spotkać.

Plus też za umieszczony na końcu zestaw pomysłów na to, co konkretnie dzieci mogą zrobić, by pomagać Ziemi.

Minusy: Nie znalazłam.

_MG_3566 _MG_3567 _MG_3568 _MG_3569 _MG_3570