Jak rosnę. Książka zapisków z mojego dzieciństwa

Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla niemowlaka i jego rodziców, to może zainteresuje Was taka książka?

Tytuł: Jak rosnę. Książka zapisków z mojego dzieciństwa.

IMG_1605

Wydawnictwo: Familium

Dla kogo: dla niemowlaków i ich rodziców.

O czym: To książka pamiętnik, którą rodzice mogą uzupełniać razem z rozwojem dziecka. Od narodzin do 18 roku życia. Chociaż zaznaczyć trzeba, że tak naprawdę najwięcej stron poświęconych jest pierwszemu rokowi życia dziecka – ponad 1/3 całej książki.

Każda strona to kilka pytań, na które zapisujemy odpowiedzi. Pytania są różne zależnie od wieku. Przy niemowlakach piszemy o tym, czego się nauczyły, jak się bawią, kiedy zaczynają jeść itd. Przy starszych dzieciach odpowiadamy na pytania o hobby dziecka w danym roku, gdzie było na wakacjach, co ważnego się wydarzyło w tym roku itd. Są też strony poświęcone urodzinom – z miejscem na wklejenie zdjęć i zapisanie wspomnień. Miejsce na zdjęcia jest też na wielu innych stronach, np. przy pytaniach związanych z tym, jak wyglądał w danym roku dom czy pokój dziecka.

Plusy: Na pewno regularnie uzupełniana książka będzie świetną pamiątką zarówno dla dorosłego już dziecka, jak i dla rodziców. Książka wydaje się też dość łatwa w uzupełnianiu – po prostu raz na jakiś czas trzeba usiąść i napisać 2-3 zdania odpowiedzi na każde pytanie. Nie trzeba pisać rozwlekłych elaboratów, nie trzeba też mieć jakichś bardzo rozwiniętych umiejętności literackich. Przy młodszych dzieciach trochę częściej, ale od 8 roku życia wystarczy tak naprawdę siąść raz, np. w dniu urodzin i uzupełnić razem z dzieckiem odpowiedzi w książce. Wydaje mi się to naprawdę miłą rodzinną tradycją.

Książka jest też bardzo porządnie wydana. To nie mała książeczka, która może się zawieruszyć na półce, to naprawdę wielka, ciężka księga w twardej oprawie na grubych kartkach, ma więc duże szanse przetrwać z nami te pare(naście) lat.

Minusy: Główny jest taki, że nie dostałam jej, kiedy moje dzieci były małe, bo niestety teraz już wielu rzeczy nie pamiętam.

IMG_1606 IMG_1608 IMG_1609 IMG_1607 IMG_1610 IMG_1611