Nowości książkowe dla fanów Minecfarta

Pamiętacie serię poświęconą książkom o Minecrafcie? Wrzesień przyniósł prawdziwy wyspy minecraftowych publikacji za sprawą Wydawnictwa Egmont. Dzisiaj kilka słów o tych książkach. Jeśli macie w domu fanów Minecrafta lub dopiero się zastanawiacie jak odnaleźć się w tym świecie, sprawdźcie te książki:

MINECRAFT ROCZNIK 2020

IMG_9512

 

W 2019 roku Minecraft obchodzi swoje dziesiąte urodziny, w związku z tym MOJANG wypościło książkę, która ma z jednej strony podsumować ten okres, z drugiej – zachęcić graczy do dalszego odkrywania Minecraftowego świata. W książce znajdziecie rozdziały poświęcone

  • historii gry,
  • relację z wielkiej Minecraftowej imprezy MINECONE Earth 2018,
  • przegląd ulubionych mobów,
  • przegląd najciekawszych REALMS (takie światy tworzone przez użytkowników)
  • przegląd ciekawych dodatków robionych przez innych użytkowników, które można kupić na MARKETPLACE
  • prezentacja członków zespołu MOJANGA
  • pomysł MOJANGA na ratowanie raf koralowych
  • wyzwania, które mają pomóc zainspirować Was do kreatywnej zabawy i poznawania tego świata – wyzwania oceaniczne, dla budowniczych, dla poszukiwaczy skarbów…

A między to wszystko poutykane są zadania do wykonania w samej książce – labirynty, zagadki, gry pamięciowe…

W sumie – jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem. Coś czego chyba żaden dorosły nie jest w stanie ogarnąć w spójną całość, co w zasadzie nie przeszkadza dzieciom cieszyć się tą książką i czerpać z niej zarówno Minecraftową wiedzę jak i inspiracje.

IMG_9515 IMG_9514 IMG_9513

Jednak jest to raczej publikacja dla dzieci, które po Minecrafcie już się sprawnie poruszają. Jeśli dopiero zaczynacie – nadmiar wszystkiego może trochę przytłoczyć. Na początek lepiej sięgnąć po kolejną pozycję, którą chcę Wam pokazać:

MINECRAFT Kolekcja poszukiwacza przygód

IMG_9505 Nie jest to jedna książka, a raczej boks. Fajnie zapakowany i pełen skarbów, szczególnie jeśli jest się początkującym fanem Minecrafta. Myślę, że jest to dobry prezent dla dzieci, które mają dopiero zacząć swoją przygodę w tym świecie. Co znajdziecie w boksie?

Dwa dość cienkie podręczniki, których zadaniem jest przekazanie podstawowej wiedzy potrzebnej do przetrwania w grze i do rozpoczęcia Minecraftowej wędrówki

1) Podręcznik przetrwania, który jak sama nazwa wskazuje ma pomóc przetrwać w grze. Już pierwszy tytuł sugeruje dla kogo i po co jest ten podręcznik – „Aby pierwszy dzień był najlepszy”

2) Podręcznik podboju świata podstawowego – czyli ciąg dalszy, skoro wiesz już co i jak robić w grze, wyrusz w świat i zobacz, co jeszcze można znaleźć w Minecrafcie

A kiedy już poznasz podstawy i rozejrzysz się trochę po świecie, pora na trzecią książkę, którą znajdziecie w boksie – „Księga przygód i wyzwań”. Nie mylicie się – to zestaw wyzwań, które mają zainspirować nas do dalszej zabawy.

Do tego wszystkiego jest jeszcze plakat i papierowy model creepera, który możemy sobie złożyć.

Choć tak jak mówię – jest to ciekawa pozycja dla początkujących, to i Kluski, które grają już od jakiegoś czasu znalazły tam kilka ciekawostek, o których nie wiedziały, a dzięki „Księdze przygód i wyzwań” ruszyły do budowania z nowym zapałem.

IMG_9510 IMG_9509 IMG_9508 IMG_9507 IMG_9506

MINECRAFT Zbuduj Zombieland

IMG_9516

Pamiętacie książkę Zbuduj Lunapark? To kolejna część tej serii. Założenie i wykonanie jest bardzo podobne, tylko tym razem zamiast pokazywać ciekawe pomysły inspirujące do tworzenia lunaparku, znajdziemy wiele pomysłów na stworzenie Zombielandów. Czym w ogóle jest Zombieland? To po prostu kraina zombie. Oczywiście wiele osób uzna, że zombie to nie jest towarzystwo, w którym powinny się obracać ich dzieci, to jednak wpuszczając dzieci do Minecrafta musimy się liczyć z tym, że to nie tylko budowanie i tworzenie, ale też właśnie walka i różne podejrzane typy. Pominę więc cały aspekt tego, czy dzieci powinny się bawić z zombie czy nie i przejdę do samej książki.

A książka, tak jak wszystkie książki z tej serii jest źródłem naprawdę wielu ciekawych pomysłów i inspiracji. Pełno w niej przydatnych porad, ciekawych rozwiązań i humoru. I na każdym kroku podkreśla się, że to tak naprawdę od dziecka zależy, co ostatecznie zbuduje, zachęca się do korzystania z pomysłów zawartych w książce, ale też zmieniania ich tak, żeby pasowały dziecku. Podpowiada się rozwiązania, ale zachęca się też do szukania własnych. I to, moim zdaniem, jest bardzo fajne. Szczególnie, że na co dzień w szkole tak często naszym dzieciom próbuje się wmówić, że jest tylko jedno dobre rozwiązanie. A w życiu tak naprawdę rzadko tak jest.

IMG_9518 IMG_9517

A co obecnie czytają Wasi minecraftowi fani? Polecicie coś jeszcze?

Jeśli interesują Was książki o Minecrafcie, to koniecznie sprawdźcie też te wpisy.

Pamiętaj, że ja w ten artykuł włożyłam czas i pracę. Jeśli więc Ci się podoba i uważasz, że może się przydać komuś z Twoich znajomych – udostępnij go dalej. Takie udostępnienia i komentarze, to dla mnie znak, że moja praca nie idzie na marne.

A jeśli jesteś na blogu po raz pierwszy – serdecznie zapraszam do zapoznania się z zakładką „Od czego zacząć czytanie bloga?”