Sylwester z dziećmi – 6 pomysłów do wypróbowania w tym roku

Do Sylwestra jeszcze tylko cztery dni. Spędzasz ostatni wieczór tego roku razem z dziećmi? Jeśli tak, to na pewno przydadzą Ci się poniższe pomysły.

Udany Sylwester z dziećmi

1. Przebierzcie się

W końcu karnawał ma długą tradycję balów kostiumowych. To, że zostajesz w domu z dziećmi, nie musi oznaczać, że spędzisz ten wieczór w dresach, prawda? Im ciekawsze i bardziej szalone pomysły tym lepiej.

2. Przygotujcie specjalny koktajl

Sylwester to noc toastów. Brak alkoholu możecie wynagrodzić sobie kolorowymi koktajlami, słomkami, parasolkami i wszystkimi innymi ozdobami do napojów, jakie tylko przyjdą Wam do głowy. Kilka ciekawych pomysłów znajdziecie tutaj:

koktaile dla dzieci, sylwester z dziećmi

3. Odliczanie

Wieczór sylwestrowy jest dość długi, szczególnie z perspektywy małych ludzi. Żeby utrzymać zainteresowanie dzieci, spróbujcie wprowadzić system odliczania. Przygotujcie coś co będziecie robić co godzinę. Możecie wykorzystać do tego celu balony. Przygotuj balony na każdą godzinę oczekiwania i do wszystkich wrzuć karteczki z zadaniami lub zabawami, którymi będziecie się zajmować przez kolejną godzinę. Napompuj balony, na każdym napisz odpowiadającą mu godzinę, a kiedy przyjdzie czas – poproś dziecko, żeby przebiło balonik i sprawdźcie jakie zadanie Was czeka.

sylwester z dziećmi

 

(Źródło)

Zamiast balonów można oczywiście wykorzystać coś innego, np. torebki papierowe. Ale balony mają w sobie jakiś sylwestrowy nastrój.

sylwester z dziećmi

 

(Źródło)

4. Plany na następny rok

Przed Wami nowy rok, a to czas, który sprzyja robieniu planów. Spróbujcie więc razem stworzyć listę rzeczy, które chcecie zrobić w tym nowym – 2017 roku. Zaplanujcie wycieczki, zabawy, spotkania i inne przyjemne rzeczy. Będziecie mogli ją wykorzystać, jeśli w przyszłym roku dopadnie Was nuda.

5. Zróbcie album ze zdjęciami

Zaplanujcie wspólne tworzenie rodzinnego albumu ze zdjęciami. Wcześniej wywołajcie zdjęcia które zalegają Wam na dyskach komputerów i w pamięci telefonów z 2016 roku, kupcie album i przygotujcie inne rzeczy, które mogą się przydać – coś do przyklejania zdjęć, flamastry, długopisy, pamiątki do wklejenia, kolorowe papiery, naklejki itp. A w Sylwestra spróbujcie to wszystko razem połączyć – takie wspominanie to świetna zabawa a i powstanie piękna pamiątka na kolejne lata.

Możesz też spróbować zabawy w „polowanie na zdjęcia”. Wywołane wcześniej zdjęcia ukryć w domu i poprosić dzieci, żeby wszystkie znalazły, a następnie ułożyły w odpowiedniej kolejności. Myślę, że to bardzo fajny sposób podsumowania starego roku.sylwester z dziećmi(Źródło)

6.  Kapsuła czasu

Do tej zabawy potrzebny będzie jakiś pojemnik, np. pudełko lub słoik, kartki i długopisy. Pojemnik można ozdobić według uznania. Na kartkach zapisujemy wszystkie ważne dla nas rzeczy, takie które chcemy pamiętać i inne, które wydają nam się być może oczywiste, ale kto wie czy za rok będziemy myśleć o nich w ten sam sposób.

Pisać można z głowy, lub przygotować sobie wcześniej jakiś formularz z pytaniami, na które wszyscy członkowie rodziny będą odpowiadać (oczywiście młodszym dzieciom w pisaniu muszą pomóc rodzice). Przykładowe pytania, których możecie użyć:

– twój ulubiony kolor

– twoje marzenie

– ulubiona potrawa

– najfajniejsza rzecz jaka się wydarzyła w tym roku

– co być chciał zrobić w przyszłym roku

– ulubiona książka

– ulubiona zabawka

– ulubiona zabawa

Kiedy już zapiszemy wszystko, co uważamy za istotne, chowamy nasze ankiety do wcześniej przygotowanego pojemnika i komisyjnie zamykamy. Otworzyć będzie ją można dopiero za rok i sprawdzić, co się zmieniło.

UDANEJ ZABAWY!

A jakie Ty masz plany na Sylwestra?

Jeśli podobają Ci się te pomysły, udostępnij ten wpis dalej.

Pin It!

sylwester z dziećmi