Emocje po angielsku – zabawy językowe dla dzieci

Kolejna językowa środa. Dzisiaj –emocje, czyli o tym jakie zabawy pomogą dzieciom poznać i utrwalić nazwy różnych emocji po angielsku. Do dzieła – przed Wami emocje po angielsku.

Jeśli Wasze dzieci nie znają jeszcze słówek i dopiero chcecie je wprowadzić, prosty sposób na to znajdziecie we wpisie podsumowującym wszystkie językowe środy.

 

 

Lista zabaw utrwalających nazwy emocji po angielsku:

1. Lustro – stajemy na przeciwko siebie, jedna osoba pokazuje jakąś minę, np. smutną. Druga osoba nazywa tę emocję – sad – i robi taką samą minę, jak pierwsza osoba. Jest takim odbiciem lustrzanym. Później oczywiście można się zamienić.

2. Z dzieckiem na spacerze – bawimy się w mamę/tatę i dziecko. Możemy udawać, że jesteśmy na spacerze, albo na placu zabaw, albo w zasadzie możemy udawać każdą sytuację z życia. Ustalamy między sobą, kto będzie nazywał emocje, a kto je odgrywał. Np. mama mówi – You are happy. I dziecko pokazuje jak zachowuje się, jeśli jest szczęśliwe na spacerze. Później dziecko mówi do mamy np. You are hungry. I mama pokazuje jak się zachowuje kiedy jest głodna. Możecie też zamienić się rolami. Szczególnie małe dzieci lubią, kiedy mogą odgrywać dorosłe role. Dziecko będzie wtedy grało rolę np. zdenerwowanej mamy, a mama – głodnego dziecka. Można się wtedy wiele ciekawych rzeczy o sobie dowiedzieć :)

3. Jak będziesz się czuł jeśli? – Prosta zabawa słowna. Na zmianę zadajemy pytania – jak będziesz się czuł jeśli (zgubisz piłkę)? jak będziesz się czuł jeśli (nie jadłeś nic przez cały dzień)? jak będziesz się czuł, kiedy (dostaniesz ciasto)? A druga osoba odpowiada zgodnie z prawdą. Zależnie od poziomu, można zadawać pytania po angielsku, lub po polsku – wtedy tylko odpowiedź – słówko określające emocje – niech będzie po angielsku.

 

 

Więcej wpisów z zabawami po angielsku znajdziesz tutaj – Angielski dla dzieci

 • Dla tych śród (środów, środeczek czy jakkolwiek to nie napisać) będę tu zaglądać!

  • Ola

   Zapraszam serdeczne:) Ale Twoje środy też są bardzo ciekawe :)

 • Super pomocny praktyczny wpis! Dziś testujemy zabawę w lustro :)

  • Ola

   Dajcie znać jak było:)

 • Muszę pamiętać o tym w pisie w niedalekiej przyszłości!
  Chciałabym żeby moje dziecko uczyło się angielskiego od najmłodszych lat.

  • Ola

   Ja myślę, że nauka języka może być naprawdę fajną zabawą :)