Banda Pand i kawałki bambusa

Tytuł: Banda Pand i kawałki bambusa

sasasa

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: 5+

Zasady: Gra karciana, w której na jednej stronie karty mają narysowane pandy z kawałkami bambusa, a na drugiej podane przybliżone wymiary zarówno pand, jak i kawałków bambusa. Karty są luźno rozrzucone obrazkami pand do góry. Część kart widać, część jest trochę zakryta. Następnie rzucamy kostką, na której mamy kategorie, które będziemy porównywać – najcięższa panda, największa panda, największy kawałek bambusa, najmniejszy kawałek bambusa… Zależnie od tego co wypadnie, każdy z graczy stara się jak najszybciej wybrać z rozrzuconych kart obrazek pandy lub bambusa, który spełnia wymagania kostki. Kto najlepiej oszacuje potrzebną wielkość na podstawie obrazka wygrywa i zostawia sobie kartę. Wygrywa ta osoba, która pierwsza zbierze określoną liczbę kart.

Plusy: Bardzo przyjemna, szybka i dynamiczna gra. Uczy obserwacji, szacowania, porównywania wartości liczbowych, szybkiej reakcji.  Nie jest oparta na losowości, więc sprawdzi się u tych dzieci, które nie radzą sobie tym aspektem. Do tego bez problemu zmieści się w plecaku, a i ilustracje ma bardzo przyjemne.

Plusem jest też to, że gra nie wymaga dużych przygotowań, ani długich tłumaczeń, jeśli chcemy zagrać na wakacjach z kimś, kto jeszcze w to nie grał.

Fajne jest też to, że to jedna z tych gier, w które można grać zarówno z małymi dziećmi jak i z tymi już większymi, chociaż raczej w jednej rozgrywce dobrze mieć osoby o podobnych umiejętnościach w dziedzinie szacowania, bo inaczej gra może zrobić się nudna.

Minusy: Nie znajduję.

2024-05-29-12.17 saf