Historia naturalna magii

Tytuł: Historia naturalna magii

_MG_6391

Autor: Poppy David

Ilustracje: Jessica Roux

Wydawnictwo: HarperKids

Dla kogo: 6+

O czym: Książka ma być zapiskami  prof. Conrada Gessnera, badacza który w poszukiwaniu magii przemierzał świat, a zaczyna się od tej notatki:

_MG_6398

Dalej znajdujemy wiele informacji na temat magicznych właściwości różnych rzeczy – roślin, planet, kamieni, zaklęć i wiele innych ciekawych historii o tym, jak ludzie poszukiwali magii w świecie przyrody, matematyki, chemii czy religii.

Oczywiście nie jest to podręcznik, z którego nasze dzieci nauczą się czarować. Bardziej książka, która pokaże jak przez wieki patrzono na magię, gdzie jej szukano, jak ją rozumiano i dlaczego.

Plusy: Piękne wydanie – twarda, tłoczona na złoto oprawa, również brzegi stron są złocone, do tego duży format, piękne, kolorowe ilustracje. Jeśli chcecie ją przejrzeć, polecam ten filmik

Chociaż dla mnie większym plusem jest chyba to, że odkąd ją mamy stała się punktem wyjścia do wielu zabaw moich dzieci. Zdecydowanie rozwija wyobraźnie i inspiruje do wymyślania fantastycznych przygód.

Minusy: Jeśli nie macie nic przeciwko odrobinie magii ze względów światopoglądowych, to pewnie nie znajdziecie tu nic, co można by było uznać za minus. Jeśli jednak uważacie magię za zło – książka zdecydowanie nie jest dla Was.  _MG_6392

_MG_6397 _MG_6394 _MG_6393 _MG_6396 _MG_6395