DC Liga SuperPets

Tytuł: DC Liga SuperPets. Wielka Psota

_MG_5797

Scenariusz: Heath Corson

Rysunki: Bobby Timony

Wydawnictwo: Egmont

Dla kogo: dla dzieci 5 do 12 lat. Dla młodszych dzieci chyba trochę zbyt skomplikowana fabuła. Dla starszych – zbyt dziecinne.

O czym: Jest to kontynuacja filmu DC LIGA SUPER-PETS, który swoją premierę ma mieć już w tym miesiącu. Jak wskazuje sam tytuł mamy tu do czynienia z bohaterskimi zwierzakami oraz bohaterami z uniwersum DC. Każdy z dwunożnych superbohaterów ma swojego czteronożnego towarzysza, który również ma supermoce i pomaga w walce z przestępcami, potworami i innymi zagrożeniami dla ludzkości. Niestety bohaterowie nie mogą znaleźć wspólnego języka, bo zwierzaki mówią po zwierzęcemu (choć jak mówi jeden z przypisów – specjalnie na potrzeby komiksu, kwestie zwierzaków zostały przetłumaczone na język ludzki). To nie jedyny problem, bowiem Metropolis zostaje zaatakowane przez Mister Mxyzptlka, który chce zniszczyć wszystko, co się da. Czy bohaterowie dogadają się i wspólnie poradzą sobie z zagrożeniem?

Plusy: Ciekawa i szybka akcja. Dużo humoru. Interesujące przygody. Ogólnie bardzo przyjemny komiks dla młodszych fanów DC. Chociaż oczywiście toczą się walki z Mister Mxyzptlkiem, to jednak nie ma tu zbyt wiele przemocy.

Minus: Chyba nie znajduję.

 

_MG_5802 Ś _MG_5799 _MG_5801 _MG_5798