Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy.

Dzisiaj książka dla mam, ale nie tylko.

Tytuły: Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy.

kobieta7

Wydawnictwo: Znak

Dla kogo: dla kobiet, które chcą się więcej dowiedzieć na temat swojego ciała, ale nie tylko. Chociaż prawdopodobnie najwięcej dowiedzą się z niej te kobiety, które dopiero planują zakładanie rodziny. Dlaczego – wyjaśnię niżej.

O czym: Tak jak mówi tytuł, książka porusza bardzo wiele tematów związanych z kobiecym ciałem. Od rzeczy tak podstawowych jak budowa kobiecych narządów, poprzez zmiany jakie zachodzą podczas miesiączki, ciąży, połogu po menopauzę. Są też dwa oddzielne rozdziały poświęcone nowotworom oraz ćwiczeniom mięśni dna miednicy. Dokładną listę tematów, możecie zobaczyć w spisie treści (zdjęcia poniżej).

kobieta6 kobieta4

Książka jest podzielona na odpowiednie rozdziały, a każdy z nich zawiera rzeczowe wytłumaczenie poruszanego tematu, odpowiednio zilustrowane. Dodatkowo są tu też wywiady z konkretnymi lekarzami, którzy tłumaczą, doradzają i odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

Plusy: Książka jest bardzo rzeczowa, ale podaje informacje w sposób zrozumiały i przystępny. Jest też bardzo przyjemna pod względem graficznym. Wywiady z lekarzami sprawiają, że nie jest to taki suchy podręcznik składający się jedynie z kolejnych faktów i opisów.

Każdy rozdział z osobna jest naprawdę porządną dawką wiedzy.

Minusy: Jak często przy tego typu zbiorczych tematach, zastanawiam się dla kogo konkretnie jest ta książka. W teorii ma to być takie kompendium wiedzy, które przeprowadzi kobietę przez wszystkie etapy jej życia, jednak jako kobieta, która jest już po porodzie i połogu. Nie interesuje mnie też jeszcze menopauza. Czyli niejako z automatu nie interesuje mnie już 1/3 książki, które w chwili obecnej mnie nie dotyczy. Osobiście jestem chyba zwolenniczką książek tego typu kierowanych do konkretnej grupy. Ale pewnie są osoby, które wolą tego typu wiedzę zebraną w jednym miejscu.

2022-03-02-14.54 kobieta1 kobieta2 kobieta3