5 praktycznych prezentów na Dzień Dziecka (5-8 lat)

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, a z nim kolejny dylemat. Co kupić? Ponieważ w dzisiejszych czasach dzieci zazwyczaj mają wszystko, poza miejscem na nowe zabawki, ja w tym roku szukam czegoś innego. Co więc można podarować dziecku w tym dniu, jeśli nie zabawkę? Na pewno zawsze dobrym pomysłem jest czas spędzony z dzieckiem w jakimś ciekawym miejscu, lub po prostu – razem z rodzicami na wspólnej zabawie. Ale o tym może napiszę kiedy indziej. Dzisiaj mam dla Was 5 pomysłów na prezent, który nie jest zabawką, ale który może ucieszyć dzieci w wieku 5 – 8 lat.

1. Zegarek

Ja osobiście nie mam jeszcze ochoty kupować moim dzieciom (8 i 5 lat) telefonu komórkowego, ale często przydałoby się, żeby wiedziały, która jest godzina, o której mają wrócić z podwórka, czy od kolegi. Zegarek bardzo się wtedy przydaje. A fajny zegarek na pewno ucieszy nie jedno dziecko. Nie musi to być nic drogiego, wystarczy żeby chodził, ale oczywiście postać z ulubionej bajki nie zaszkodzi. Tak jak na przykład na tym zegarku:

 

2. Koszulka z dwustronnymi cekinami

Może się wydawać, że ubranie to słaby prezent dla dziecka. To całkowita nieprawda jeśli w grę wchodzą dwustronne cekiny. Jeszcze nie spotkałam dziecka, które by nie cieszyło się z takiej właśnie koszulki. Na szczęście jest ich w sklepach sporo. Wystarczy wybrać jakiś motyw, który łączy się z zainteresowaniami dziecka i mamy praktyczny prezent. Np. taki:

koszulak

 

3. Plecak 

Plecak przydaje się zawsze. Na wyjście do babci (w końcu trzeba wziąć coś, czym można się tam pobawić), na spacer (na wodę i prowiant), do przedszkola, do szkoły, na wakacje… Wystarczy dorzucić na nim jakiś ciekawy motyw, i mamy świetny funkcjonalny prezent. U nas na topie teraz Minecraft, ale na plecakach obecnie można znaleźć wszystko.

4. Narzędzia

O tym, że warto pozwolić dzieciom posługiwać się prawdziwymi narzędziami pisałam już tutaj. Dzień Dziecka to dobry moment, żeby coś dodać do dziecięcej skrzynki z narzędziami. Śrubokręt? Miarkę? A może małą wkrętarkę?

 

5. Pościel z ulubionym motywem

Nie ma to jak położyć się spać w swoim ulubionym świecie, razem ze swoimi ulubionymi bohaterami. Ciekawa pościel to świetny prezent, który ucieszy niejedno dziecko. Oczywiście niekoniecznie z Minecraftem. Rynek jest teraz tak naładowany, że każdy pewnie znajdzie swoją ulubioną postać.

A z czego ucieszyłoby się Wasze dziecko? Podzielcie się pomysłami w komentarzu.

Pamiętaj, że ja w ten artykuł włożyłam czas i pracę. Jeśli więc Ci się podoba i uważasz, że może się przydać komuś ze swoich znajomych – udostępnij go dalej. Takie udostępnienia i komentarze, to dla mnie znak, że moja praca nie idzie na marne.

A jeśli jesteś na blogu po raz pierwszy – serdecznie zapraszam do zapoznania się z zakładką„Od czego zacząć czytanie bloga?”