3 polskie kryminały dla dzieci z historią w tle

Kluski po mamie przejęły zainteresowanie książkami kryminalnymi. Szczególnie zagadkami kryminalnymi z historią w tle. Nie wiem co dokładnie pociąga nas w tych książkach, ale zdecydowanie jest w nich coś, co sprawia że z radością po nie sięgamy. Jeśli wśród Was też są miłośnicy takich lektur, to mamy dla Was dzisiaj trzy propozycje.

1) Detektywi z Tajemniczej 5

Przygody młodocianych detektywów Anki i Piotrka, którzy są chętni rozwiązać każdą napotkaną zagadkę. Póki co seria liczy 2 tomy („Zagadka zaginionej kamei” i „Zagadka grobu wampira”), ale mamy nadzieję, że się rozrośnie. Jest to bez wątpienia ciekawie zapowiadająca się seria. Dowcipnie napisana, a do tego wymagająca od czytelnika samodzielnego myślenia, bo od czasu do czasu pojawiają się w niej pytania, na które czytelnik musi sobie odpowiedzieć sam – moim zdaniem, bardzo ciekawa forma nawiązania kontaktu z czytelnikiem. Polecamy.

IMG_20181227_173831177 IMG_20181227_173900123

2) Kroniki Archeo

O Kronikach Archeo pisałam już jakiś czas temu (np. tutaj). Jest to w naszym osobistym mniemaniu jedna z ciekawszych serii na polskim rynku. Jeśli jeszcze nie zetkneliście się z nią, to czym prędzej polecamy nadrobić te niedopatrzenie. To historia Ani i Bartka oraz ich znajomych i rodzin. Rodzice Ani i Bartka są archeologami i często muszą jeździć w odległe miejsca, w ramach swojej pracy. Dzieci, które jadą z nimi jakoś tak zawsze mimochodem zostają uwikłane w intrygujące historie i niebezpieczne tajemnice.

kroniki-archeo-oko-weza-2

3) Pan Samochodzik

To zdecydowanie klasyka gatunku i chyba nie ma tu nikogo, kto nie znałby tej książki. Przypominam o niej tylko dlatego, że doskonale wiem, że obecnie wychodzi tyle wspaniałych i ciekawych książek, że czasem zapominamy o tych, które pojawiły się na rynku już dawno temu. I chociaż realia może już nie do końca te same co kiedyś, to Pan Samochodzik może nam i naszym dzieciom zapewnić wiele ciekawych chwil spędzonych na wspólnym czytaniu.


A Wy lubicie czytać kryminały z historią w tle? Możecie polecić jakieś do wspólnego czytania z dziećmi?

Jeśli masz do mnie jakieś konkretne pytanie, pisz pod wpisem lub na maila nasze.kluski@o2.pl Pomogę, na ile będę umiała.

Pamiętaj, że ja w ten artykuł włożyłam czas i pracę. Jeśli więc Ci się podoba i uważasz, że może się przydać komuś ze swoich znajomych – udostępnij go dalej. Takie udostępnienia i komentarze, to dla mnie znak, że moja praca nie idzie na marne.

A jeśli jesteś na blogu po raz pierwszy – serdecznie zapraszam do zapoznania się z zakładką„Od czego zacząć czytanie bloga?”