Przestrzeń do zabawy – cz. 17 – Instrumenty muzyczne

Po zabawkach nadwornych w „Przestrzeni do zabawy” wracamy na chwilę do domu. Kolejną grupą zabawek, które warto mieć w domu, są instrumenty muzyczne.

Jest naprawdę sporo możliwości, jeśli chodzi o instrumenty, na których mogą grać dzieci. Nie chodzi tylko o zabawki dla dzieci, ale o prawdziwe instrumenty. Wpiszcie na allegro „instrumenty perkusyjne” i na pewno znajdziecie coś ciekawego. Nasz zestaw wygląda mniej więcej tak – chociaż w dalszym ciągu od czasu do czasu jest aktualizowany.

Co z nimi zrobić? My początkowo włączyliśmy je do rotacji zabawek, ale obecne znalazły swoje miejsce na stałe w pudełku z Biedronki i chyba czują się tam dobrze. Co jakiś czas zbieramy się przy nich gromadą i muzykujemy. Chociaż to może za duże słowo. Po prostu gramy, jak się komu podoba. Czasami do tego jeszcze śpiewamy, czasem po postu udajemy burzę, albo las.

Czasami, któryś z chłopaków sam decyduje się na muzykowanie, ale jakoś tak wychodzi, że najczęściej to moja inicjatywa, po prostu wystawiam je na środek pokoju, siadamy wkoło i zaczynamy.

Tutaj znajdziecie wskazówki odnośnie przechowywania instrumentów z punktu widzenia większej grupy, ale część rzeczy da się też przełożyć na warunki domowe.

Pomysły na zabawy – tutaj i szerzej tutaj.

Polecam też książkę „Świat w obrazkach – muzyka” gdzie znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na zabawy muzyczne, na to jak zrobić własne instrumenty, ale też dowiecie się trochę o muzyce